Meble polipropylenowe do ogrodu - dlaczego warto postawić na to rozwiązanie?

W aranżacji ogrodów równolegle obowiązuje kilka różnych tendencji stylistycznych. Choć gusta i pomysły w przypadku przydomowej przestrzeni bywają odmienne, to zawsze w modzie jest dbałość o najmniejsze nawet detale oraz wysoka jakość wyposażenia. Minęły już bezpowrotnie czasy, gdy elementy wprowadzane do przydomowej strefy bywały przypadkowe. Obecnie dba się o to, aby każda część wyposażenia wpasowywała się w całościowy pomysł oraz budowała piękny wygląd i funkcjonalność ogrodu. Oprócz samego kształtu poszczególnych elementów, zwraca się uwagę też na materiał, z którego meble są zbudowane. Stylowe i gustowne wyposażenie często produkuje się z surowców pochodzenia naturalnego, na przykład drewna, rattanu lub metalu. Szereg osób decyduje się też na fotele, sofy i stoliki z tworzyw sztucznych. Czy naprawdę są one praktyczne i czy mogą być równocześnie piękne?

1

Z jakich tworzyw sztucznych produkuje się meble do ogrodu?

Z jakich tworzyw sztucznych produkuje się meble do ogrodu?

Przez wiele lat wyposażenie ogrodowe z tworzyw sztucznych było lekceważone, z powodu niskiej jakości produktów. Niemal każdy z nas kojarzy chyba popularne meble z PVC. Dotąd można spotkać je w niemal każdym markecie. Ich największą zaletą była i wciąż pozostaje atrakcyjna cena.Niestety, niski gatunek materiału sprawia, że meble tego typu łatwo się odkształcają pod wpływem temperatury i mają tendencję do pękania. Dlatego zazwyczaj po roku eksploatacji nie nadają się do dalszego użytkowania.


2

Polipropylen – meblowe tworzywo przyszłości

Wszystko zmieniło się w momencie, gdy do produkcji mebli ogrodowych wprowadzono polipropylen.** Polipropylen to jedno z najtrwalszych tworzyw sztucznych, odznaczające się szczególną wytrzymałością na trudne warunki pogodowe oraz uszkodzenia mechaniczne. **Materiał ten nie odbarwia się też przy długofalowej ekspozycji na promieniowanie UV.Wysokiej jakości meble z polipropylenu, które można znaleźć na stronie: https://bazkar.pl, nadają się do przechowywania na zewnątrz przez cały rok, bez szkody dla ich wytrzymałości i wyglądu.Świetnym uzupełnieniem ogrodowych zestawów wypoczynkowych z polipropylenu są miękkie i wygodne poduszki. Najczęściej stosuje się dwa rodzaje: grube poduchy na siedziska oraz ozdobne jaśki, które dodają przytulności oraz dekoracyjności strefie wypoczynku.Poduszki powinny być wykonane z tworzywa sztucznego, dzięki któremu nie chłoną wody i szybko wysychają, przeciwdziałając odkładaniu się wilgoci oraz pojawianiu się grzybów i pleśni. Za jedno z najlepszych wypełnień poduszek uznaje się polipropylenową piankę PUR, która gwarantuje pełen komfort użytkowania i funkcjonalność produktów przez naprawdę długi czas.


3

Dlaczego warto zakupić meble z polipropylenu do ogrodu?

Dlaczego warto zakupić meble z polipropylenu do ogrodu?

Meble z polipropylenu są niezmiernie trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia. Dzięki temu, bez trudu mogą być wykorzystywane nawet przez kilka lat. Są też bardzo proste w utrzymaniu czystości. To olbrzymia zaleta zwłaszcza, gdy planujemy przechowywać je na zewnątrz przez dłuższy czas albo będą z nich korzystać dzieci lub zwierzęta domowe.Polipropylen formowany wtryskowo pozwala uzyskać niemal dowolny kształt finalnych produktów. W ten sposób powstają zestawy imitujące konstrukcje z drewnianych desek lub plecionek rattanowych. Ich trwałość jest jednak zdecydowanie większa niż w przypadku naturalnych pierwowzorów. Meble z polipropylenu nie wymagają też regularnej impregnacji.Także producenci, dostrzegli jak wielki potencjał kryje się w polipropylenie. Na rynku pojawiły się zatem, oprócz mebli typowo wypoczynkowych, też inne elementy wyposażenia ogrodu, jak funkcjonalne skrzynie i szafy narzędziowe z tego tworzywa. Idealnie wpisują się w całościową aranżację przestrzeni, równocześnie pozwalając na wygodne przechowywanie wszystkich praktycznych drobiazgów, narzędzi oraz dziecięcych zabawek.


4

Polipropylen – meble ogrodowe przyszłości

Zastosowanie polipropylenu do produkcji mebli ogrodowych, wprowadziło wyposażenie przydomowej strefy relaksu na zupełnie nowy poziom. Elementy z tego surowca są zdecydowanie tańsze niż produkty drewniane, metalowe lub rattanowe, a przy tym prezentują się elegancko i wpisują się w niemal każdą modną aranżację.Jeśli dodatkowo wyposażymy je w wielobarwne, ozdobne poduszki, możemy uzyskać naprawdę spektakularne efekty.Wygodne wyposażenie ogrodu staje się obecnie przyjazne, naprawdę piękne i dostępne dla każdego. A to wszystko dzięki zwykłemu polipropylenowi.


źródła zdjęć: Materiały partnera

  1. Wojtek Budnicki

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.09.2019

Komentarze