Jak założyć i prowadzić bloga opisującego nasz ogród?

Kiedy nasz ogród zachwyca sąsiadów i znajomych, warto się nim podzielić z resztą świata. Dobrym rozwiązaniem będzie blog, dokumentujący nie tylko zdjęcia kompozycji roślinnych, ale też prace w ogrodzie, zabiegi pielęgnacyjne oraz drobne rady, które uważamy za cenne. Stworzenie takiego pamiętnika ogrodu nie jest wcale skomplikowane.

1

Szukamy odpowiedniego portalu blogowego. Jeśli chcemy jedynie publikować fotografie, może to być fotoblog. Nam jednak zależy na pisaniu porad i opisywaniu prac, więc najlepszym rozwiązaniem będzie tradycyjny, jak na przykład blogspot.com, blox.pl lub miniblog na serwisie pinger.pl.


2

Zakładamy konto i opisujemy na początek w kliku zdaniach nasz ogród.


3

Warto ustawić jako tło najpiękniejsze zdjęcie, jakie ilustruje ogród. Dobre wrażenie stworzy jego jednolity pejzaż bądź pojedynczy element (na przykład kwiat).


4

Warto nawiązać internetową znajomość z innymi pasjonatami ogrodów, aby podzielić się radami i pomysłami. W tym celu odwiedzamy podobne tematycznie pamiętniki, komentujemy wpis i zostawiamy linka do siebie.


5

Dbajmy o jakość zdjęć na stronie. Mają przede wszystkim cieszyć oko odwiedzających naszą witrynę.


6

Ważna jest tez systematyczność. Zaniedbując bloga, tracimy czytelników. Piszmy ciekawie i poprawnie stylistycznie oraz ortograficznie.


Przeczytaj teraz:

  1. Ewelina Zaradni.pl Ewelina Zaradni.pl

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.08.2009

Komentarze

jeśli chodzi o darmowe blogowanie to jak dla mnie blogspot.com a później dopiero cała reszta w tyle

Ostatnio zmieniony: 2010-12-06 23:00:53