Jak wykończyć ścieżki w ogrodzie?

Dom gotowy, ekipy budowlane opuścili działkę pozostawiając gliniaste klepisko. Od czego zacząć zakładanie ogrodu? Czy tylko musimy mieć kostkę betonową?

  • teren do założenia ogrodu
1

Należy przemyśleć przyszłe użytkowanie ogrodu - podział na strefy funkcjonalne wycinając z ogrodu miejsca odpowiadające naszym potrzebom. Połączenie poszczególnych placów i stref połączyć należy elementami komunikacji.


2
płyty betonowe płyty betonowe

Do tego celu możemy użyć jednych z wielu dostępnych materiałów. Jednym z tańszych jest układanie w odstępach ok. 70-80cm płyt betonowych chodnikowych zbrojonych. Płytę chodnikową należy ułożyć na warstwie piasku pomieszanego z cementem. Poziom płyty powinien być poniżej pow. trawy dla łatwego koszenia.


3
kostki betonowe kostki betonowe

Urozmaicić posadzkę można poprzez naprzemienne stosowanie płyty betonowej i kostki granitowej


4
cegła klinkierowa cegła klinkierowa

Posadzkę przy starych ceglanych budynkach można utrzymać w podobnym klimacie estetycznym stosują cegłę klinkierową pełną. Materiał jest na tyle wytrzymały, iż można stosować go również na podjazdy.


5
gres gres

Ścieżki, które chcemy aby miały charakter krajobrazowy mogę być wykończony w gresie o zróźnicowanej granulacji. Konieczne jest stosowanie obrzeży dla wydzielenia od innych materiałów


6
drewno drewno

Posadzki wymagające impregnacji ale równocześnie bardzo estetyczne i nowoczesne mogę być wykonane z drewna egzotycznego o reliefowanej strukturze dla ułatwienia odprowadzenia wody.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
  1. Magdalena Listoś Magdalena Listoś

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.10.2009

Komentarze

Ciekawa porada:)dzięki

Ostatnio zmieniony: 2013-02-21 20:28:39

Piękne ale i czasochłonne

Ostatnio zmieniony: 2012-07-15 12:43:44

Bardzo ciekawe pomysły, pożyteczna porada.

Ostatnio zmieniony: 2012-02-18 11:11:33

Ciekawe pomysły:)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-06 15:35:53