Jak wykończyć ścieżki w ogrodzie?

Dom gotowy, ekipy budowlane opuścili działkę pozostawiając gliniaste klepisko. Od czego zacząć zakładanie ogrodu? Czy tylko musimy mieć kostkę betonową?

 • teren do założenia ogrodu
1

Należy przemyśleć przyszłe użytkowanie ogrodu - podział na strefy funkcjonalne wycinając z ogrodu miejsca odpowiadające naszym potrzebom. Połączenie poszczególnych placów i stref połączyć należy elementami komunikacji.


2
płyty betonowepłyty betonowe

Do tego celu możemy użyć jednych z wielu dostępnych materiałów. Jednym z tańszych jest układanie w odstępach ok. 70-80cm płyt betonowych chodnikowych zbrojonych. Płytę chodnikową należy ułożyć na warstwie piasku pomieszanego z cementem. Poziom płyty powinien być poniżej pow. trawy dla łatwego koszenia.


3
kostki betonowekostki betonowe

Urozmaicić posadzkę można poprzez naprzemienne stosowanie płyty betonowej i kostki granitowej


4
cegła klinkierowacegła klinkierowa

Posadzkę przy starych ceglanych budynkach można utrzymać w podobnym klimacie estetycznym stosują cegłę klinkierową pełną. Materiał jest na tyle wytrzymały, iż można stosować go również na podjazdy.


5
gresgres

Ścieżki, które chcemy aby miały charakter krajobrazowy mogę być wykończony w gresie o zróźnicowanej granulacji. Konieczne jest stosowanie obrzeży dla wydzielenia od innych materiałów


6
drewnodrewno

Posadzki wymagające impregnacji ale równocześnie bardzo estetyczne i nowoczesne mogę być wykonane z drewna egzotycznego o reliefowanej strukturze dla ułatwienia odprowadzenia wody.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
 1. Magdalena ListośMagdalena Listoś

Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
  1. 22.10.2009

  Komentarze

  Ciekawa porada:)dzięki

  Ostatnio zmieniony: 2013-02-21 20:28:39

  Piękne ale i czasochłonne

  Ostatnio zmieniony: 2012-07-15 12:43:44

  Bardzo ciekawe pomysły, pożyteczna porada.

  Ostatnio zmieniony: 2012-02-18 11:11:33

  Ciekawe pomysły:)

  Ostatnio zmieniony: 2011-03-06 15:35:53