Jak urządzić małą sypialnię, by wyglądała na większą?

Mała sypialnia, a potrafi oczarować swą aranżacją wnętrza. Nie trzeba od razu mieć do dyspozycji ogromne salony, przepełnione przepychem bogactwa i sztuczności w tym wszystkim. Można stworzyć klimat nawet na małym skrawku, ale wtedy to będzie tylko dla nas i nasze.

1
źródło: http://www.flickr.com/photos/carworld/3779938931/sizes/m/in/photostream/ źródło: http://www.flickr.com/photos/carworld/3779938931/sizes/m/in/photostream/

W urządzaniu sypialni istotne jest to, że trzeba wziąć pod uwagę, iż pokój ten wśród innych, dostępnych ma być wyjątkowy i bardzo prywatny. Tak, jak wyobrażamy sobie bezpieczny azyl, tak staramy się organizować naszą przestrzeń. Jednemu pasuje ściana w olbrzymie grochy i pasiaste dodatki do mebli, czyli taki pospolity groch z kapustą, drugiemu dystyngowane klimaty w stylu klasycznym. Zachowane sztywno wszystkie reguły dobrego projektowania bez jakichkolwiek ulepszeń.


2

Wyobrażenie o idealnej sypialni ma różne odbicia w ich realizacji. To pomysł na bardziej wyrafinowaną sypialnię niż w stylu nowoczesnym. W małym pokoju ściany pomalowane są na jasny kolor w beżu. Niewygodną przeszkodą jest ściana pod skosem, która ogranicza możliwość urządzania sypialni. Pokój nie jest też szeroki, ale na tyle odpowiedni, że można wstawić łóżko podwójne oraz dodatkowe elementy dające nastrój. Ściany jasne, ale z małym wyjątkiem, dotyczącym ściany przy skosie. Tam, gdzie jest rama łóżka widnieje ściana pomalowana na czekoladę mleczną oraz na to zostało naciągnięte oparcie do części łóżka. To tworzy świetną kompozycję pod względem dopasowania się panującej w sypialni kolorystyki. Na tle złotego obszycia postawiona jest rama w obudowie drewnianej o jasnym, sosnowym kolorze. Tworzy to wrażenie, jakby tajemniczej komnaty, która jest ukryta za złocistym materiałem.


3

To intryguje i dodaje pikanterii temu pomieszczeniu. Panuje tajemnica, która może nie jest znana nawet i właścicielom tego azylu. Styl podobny do orientalnego w pomieszczeniu miejsce znalazła przepiękna, skórzana kozetka do siedzenia z ozdobnymi oparciami na łokcie. Od razu zachęca do odpoczynku i pełnego relaksu. Okno zostało przyozdobione lejącą firanką, która ma jasne kolory i dzięki temu promienie słoneczne zaglądają do śpiących jeszcze właścicieli w wolnym dniu od pracy.


4

Na stolikach nocnych postawione są przepiękne, starodawne lampy z abażurami, które tworzą niesamowity klimat i bije od nich naturalna ciepłość. Podłoga ma zachowany kolor paneli drewnianych, ale ciemny mahoń, co podkreśla jej oryginalność. Przy samym oknie ustawiony jest kwiat w donicy przypominającej kolumnę, która charakterystyczna jest dla klimatów orientalnych. Wszystko, co nie wiadomo, do czego służy ma odniesienie do tego stylu. Różne, dziwne figurki przedstawiające bóstwa to tematyka, która gości na salonach urządzonych w tym klimacie.


5

Tu nie może zabraknąć drobnych figurek i dziwnych symbolów na ścianie zawieszonych. Nie ma w sypialni miejsca na telewizor, chyba, że właściciele są maniakami telewizyjnymi, ale przestrzega się, by sypialnia nie stała się pokojem telewizyjnym tylko w wersji leżącej. Wtedy sens sypialni całkowicie zatraca się.


Przeczytaj teraz:

  1. Ewa  Wilczek Ewa Wilczek

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 28.09.2010

Komentarze

Szafy lustrzane i jasne kolory na pewno powiększą optycznie małą sypialnię.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 11:23:54

bardzo ciekawy pomysł

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 06:23:04

Minimalizm i powiększenie optyczne pozwolą odnosić wrażenie, że sypialnia jest dużo większa niż w rzeczywistości.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-03 14:08:36

fajne

Ostatnio zmieniony: 2013-02-03 13:27:06

Potwierdzam:)

Ostatnio zmieniony: 2010-12-25 17:28:36

Bardzo ładnie :)

Ostatnio zmieniony: 2010-09-29 12:31:44