Jak pozbyć się gołębi z balkonu?

Gołębie są bardzo pięknymi ptakami. Jednak czasem mają ochotę założyć gniazdo właśnie na twoim balkonie. Jak można się ich trwale pozbyć nie krzywdząc ptaków?

  • Wiatraczek
  • Czujka otwarcia kontaktronowa.
1

Gołębie są pieknymi ptakami, ale...

Gołębie są pieknymi ptakami, ale... Mały wiatraczek a gołębi brak.

Uciążliwość gołębi jest faktem. Przesiadując na poręczy balkonu zasypują go odchodami. Podczas jedzenia śmiecą. Jednak najtrudniejszy jest okres, kiedy założą na balkonie swoje gniazdo.


2

Aby walczyć poznaj słabe strony przeciwnika.

Słabą stroną gołębi jest ich płochliwość. Doświadczalnie sprawdziłem, że nie lubią krótkich metalicznych dźwięków o zmiennej częstotliwości. Elementem, który płoszył gołębie była stacja meteorologiczna w postaci wiatraczka mierzącego prędkość wiatru. Wszędobylskie gołębie wytrwale chcące założyć gniazdo właśnie na moim balkonie po montażu stacji zniknęły. Nie pojawiają się do dziś bo wiatraczek wciąż działa.


3

Jak możesz odtworzyć ten układ

Jak możesz odtworzyć ten układ Prosty wiatraczek i gołębie odstraszone.

Wystarczy prosty foliowy wiatraczek. Wiatraczek mocujemy w osi poziomej i na obracającej się podstawie wiatraczka mocujemy magnes od kontaktronu. Sam kontaktron mocujemy na osi wiatraka tak, aby raz na obrót magnes wchodził w pole działania kontaktronu. Każdy obrót wiatraczka to cichy metaliczny trzask zwieranych i następnie rozwieranych styków kontaktronu. Co ciekawe częstotliwość jest zmienna i zależy od szybkości wiatru, więc mamy wszystko to, co sprawi, że niechciani goście nas opuszczą.


Przeczytaj teraz:

źródła zdjęć: Ilustracje i zdjęcia własne.

  1. Darek Rogowski

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.06.2016

Komentarze