Inteligentny dom to znaczy jaki?

Gdy kilkanaście lat temu zaczęło być głośno o pierwszych inteligentnych rozwiązaniach, mało kto traktował je poważnie. Wizja inteligentnego domu, który wychodziłby naprzeciw potrzebom jego mieszkańców i zapewniał im bezpieczeństwo o każdej porze dnia, nie wydawała się wówczas realna. Dzisiaj najnowsze technologie i innowacyjne systemy inteligentnego domu są na wyciągnięcie ręki. Dom naszych marzeń, w którym królują praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, wreszcie może być nasz. Jego niezwykłe możliwości i przemyślane udogodnienia zachwycą nawet największych sceptyków.

1

Czym jest inteligentny dom?

Czym jest inteligentny dom?

Inteligentny dom to miejsce, w którym zdalnie zintegrowane urządzenia tworzą kompleksowy ekosystem dostosowany do funkcji pomieszczeń i potrzeb mieszkańców. Smart przestrzeń nie tylko ułatwia nam wykonywanie codziennych czynności, lecz także wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom. Pozwala zaoszczędzić czas, usprawnia funkcjonowanie w domowej przestrzeni oraz podnosi poziom bezpieczeństwa w naszych czterech ścianach. Systemy inteligentnego domu to nie tylko nowoczesność i najwyższe technologie w służbie człowiekowi, lecz także możliwość łatwego i intuicyjnego z nich korzystania. Siła smart rozwiązań tkwi w ich prostocie i praktycznych udogodnieniach, które sprawiają, że przestrzeń domowa jest bardziej przyjazna i jeszcze lepiej dostosowana do naszych oczekiwań.Jaki dom zasługuje na miarę domu inteligentnego?


2

Rozwiązania FIBARO na miarę XXI wieku

Planując projekt inteligentnego domu,warto wziąć pod uwagę wszystkie możliwości, jakie oferują firmy zajmujące się smart systemami. FIBARO pozwoli nam na kompleksowe połączenie całej przestrzeni naszego domu i zintegrowanie znajdujących się w nim urządzeń w taki sposób, aby zaspokajały nasze potrzeby i wykonywały polecenia wszystkich mieszkańców. Dzięki sterowaniu głosowemu puścimy ulubioną muzykę bez użycia telefonu oraz zgasimy światło, nie wstając z miejsca. Zdalne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem czy roletami sprawi, że nasz inteligentny dom natychmiast wykona wybrane przez nas czynności. System czujników i sensorów zabezpieczy przed skutkami czynników zewnętrznych oraz nieprzewidzianych wydarzeń, a także ułatwi funkcjonowanie najmłodszym i starszym.Co ważne, system FIBARO jest prosty zarówno w instalacji, jak i konfiguracji. Jego intuicyjność sprawi, że każdy z domowników z łatwością będzie mógł zarządzać sprzętami i urządzeniami znajdującymi się w domu. Urządzenia instalatorskie FIBARO są bezinwazyjne w montażu, a te plug & play gotowe do użycia zaraz po skonfigurowaniu. Miłośnicy estetycznych rozwiązań z pewnością docenią przemyślany design, jakim wyróżnia się każdy z tych produktów. Producent zadbał o to, aby wpisały się one w każdą przestrzeń i stanowiły jedynie jej dyskretne uzupełnienie. Wszystko po to, by inteligentny dom był spójnym organizmem, który funkcjonuje w zgodzie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami.


3

Spokojny sen… gdziekolwiek jesteś

Inteligentny dom to miejsce, w którym czujemy się bezpieczni i możemy beztrosko oddawać się codziennym obowiązkom oraz wspólnej rozrywce. Korzystając z rozwiązań oferowanych przez FIBARO, możemy zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim o każdej porze dnia i nocy, bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdujemy. Wszystko dlatego, że systemami inteligentnego domu możemy zarządzać zdalnie, z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy posiadać urządzenie z dostępem do internetu, aby w każdej chwili sprawdzić, co aktualnie dzieje się w domu. Dzięki zdalnemu dostępowi do naszego inteligentnego domu możemy błyskawicznie sprawdzić stan urządzeń, upewnić się, że nasza prywatność nie jest naruszana nawet podczas naszej nieobecności i uzbroić system alarmowy jednym kliknięciem. System FIBARO pozwala nam na szybkie, proste zarządzanie systemem zabezpieczeń oraz zintegrowanie systemu alarmowego w wybrany przez nas sposób. W razie zagrożenia nasz inteligentny dom nie tylko powiadomi nas o ewentualnym niebezpieczeństwie i automatycznie wezwie służby ochroniarskie, lecz także uruchomi oświetlenie oraz alarmy dźwiękowe.Chcesz dowiedzieć się więcej o inteligentnym domu? Zajrzyj na stronę FIBARO i dowiedz się więcej o funkcjach inteligentnego domu!


źródła zdjęć: Zdjęcie: Shutterstock

  1. Wojtek Budnicki

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 16.02.2019

Komentarze