Co zamiast ścianki działowej, czyli 5 sposobów na podzielenie przestrzeni

Chcesz stworzyć w swojej kawalerce osobną część sypialną lub oddzielić salon od kuchni? A może zależy Ci na tym, by duży pokój w mieszkaniu podzielić na dwa mniejsze? Nie musisz w tym celu budować murów czy ścianek działowych – wystarczy, że wybierzesz odpowiednie meble. Idealnie sprawdzą się te z minimalistycznych kolekcji Black Red White. Jak to zrobić? Sprawdzamy!

1

Podział przestrzeni mieszkalnej za pomocą mebli to doskonały sposób na to, by dostosować dom do zmieniających się potrzeb rodziny. Takie rozwiązanie będzie idealne w przypadku mieszkań o małej powierzchni. Nie tylko pozwoli Ci uniknąć kosztownych remontów, ale także sprawi, że w pełni wykorzystasz metraż mieszkania. Wiele sposobów na oryginalny i funkcjonalny podział pomieszczeń podsunie Ci Katalog mebli minimalistycznych od Black Red White.


2

Wydziel sypialnię z salonu: funkcjonalny regał dla Twojej rodziny

Wydziel sypialnię z salonu: funkcjonalny regał dla Twojej rodziny Black Red White, kolekcja Modai: regał Modai 80/120, 249 zł, regał Modai 160/200, 699 zł

Umiejętne rozplanowanie przestrzeni małego mieszkania jest nie lada wyzwaniem – szczególnie gdy przygotowujesz się do powitania nowego członka rodziny. Wykorzystując nowoczesne meble, możesz jednak z łatwością podzielić wnętrze niewielkiego pomieszczenia na dwie strefy: dzienną i sypialną, co znacznie zwiększy komfort domowników.Odpowiednią bazą do takiej adaptacji mieszkania będą eleganckie regały do pokoju dziennego z kolekcji Modai. Szeroki wybór rozmiarów tych pojemnych mebli oraz ich konstrukcja i dwustronne wykończenie pozwolą Ci podzielić niemal każdą przestrzeń – niezależnie od jej metrażu.


3
Black Red White, regał Mitoda, 1649 zł, regał Mitoda, 499 zł, regał Mitoda, 799 zł Black Red White, regał Mitoda, 1649 zł, regał Mitoda, 499 zł, regał Mitoda, 799 zł

Ponadto funkcjonalna budowa regału – otwarta góra oraz zabudowany dół – stworzą niemal nieograniczone możliwości wykorzystania regałów Modai w aranżacji wnętrza. Na zabudowanych półkach bezpiecznie postawisz cięższe przedmioty, a otwarta góra pozwoli na urządzenie dwustronnej biblioteczki. Wykorzystując potencjał regału Modai, pozbędziesz się bałaganu, a jednocześnie pozostawisz ważne przedmioty w zasięgu wzroku – tak, by cieszyły oko na co dzień.


4

Jeśli dla zgromadzonych przedmiotów potrzebujesz lepszej asekuracji, możesz wybrać bardziej zabudowaną konstrukcję – regały Mitoda. Pomysłowe rozwiązania, szeroki wybór komponentów, które samodzielnie dopasujesz do swoich potrzeb, oraz stylowa kolorystyka (biel lub antracyt) sprawiają, że regał Mitoda idealnie wpisze się w styl nowoczesnych wnętrz. Ich niebanalny design z pewnością docenią użytkownicy poszukujący ponadprzeciętnej jakości i ergonomii.


5

Oddziel kuchnię od salonu: wielofunkcyjna komoda

Oddziel kuchnię od salonu: wielofunkcyjna komoda Black Red White, komoda Moko moduł A, 699 zł

Niezwykła funkcjonalność elementów kolekcji mebli minimalistycznych sprawia, że z łatwością wykorzystasz je także do wdrożenia innych pomysłów aranżacyjnych. Dzięki meblom Black Red White możesz częściowo zamknąć kuchnię, która jest połączona z salonem. Wówczas najlepiej sprawdzą się oryginalne komody modułowe z serii Moko. Ponieważ każdy z nas sam najlepiej wie, ilu elementów potrzebuje do swojego wnętrza i jak je ze sobą zestawić, producent zadbał o bogaty wybór komponentów.Nietypowym i niezwykle atrakcyjnym elementem kolekcji Moko jest otwarty moduł górny, w którym można umieścić kwiaty. Jeśli zdecydujesz się na rośliny, które pochłaniają zapachy i wilgoć (np. paproć lub skrzydłokwiat), zyskasz niezwykle efektowną i… efektywną przegrodę, stylowo rozdzielającą kuchnię i salon. Funkcjonalne, wyeksponowane półki boczne pozwolą Ci dodatkowo udekorować granicę dwóch pomieszczeń przy użyciu ulubionych przedmiotów.


6

Stwórz komfortową jadalnię, czyli stół jako wyspa

Stwórz komfortową jadalnię, czyli stół jako wyspa Black Red White, witryna Moko, 1049 zł, witryna Moko, 1249 zł

Gdy aranżujesz małe wnętrze, dobrym rozwiązaniem będzie rozgraniczenie kuchni i salonu za pomocą dwóch elementów:

  • witryny – ustawionej pod ścianą, frontem do pokoju dziennego,

  • stylowego, drewnianego stołu – dostawionego obok, tuż przy boku witryny.Takie rozwiązanie nie tylko rozdzieli wizualnie dwa pomieszczenia, ale także utworzy komfortową jadalnię dla rodziny. W razie potrzeby stół możesz także wykorzystać w funkcji wygodnego biurka do pracy.By przegroda była stylowa i nowoczesna jak Twój dom, wybierz elegancką i praktyczną witrynę z kolekcji Moko nawiązującą wzornictwem do lat 60. Funkcjonalny mebel, który gustownie wyeksponuje Twoją najpiękniejszą ceramikę, uzupełnij eleganckim stołem. Do wyboru masz dwie kontrastowe barwy – zgaszony granat i złamaną biel.


7

Pokój dziecięcy i młodzieżowy – przestrzeń dopasowana do dziecka

Pokój dziecięcy i młodzieżowy – przestrzeń dopasowana do dziecka Black Red White, biurko Modai zestaw XXL, 2249 zł

Dobrym sposobem na proste i funkcjonalne podzielenie przestrzeni w większym pokoju dziecięcym jest zastosowanie dwóch biurek Modai w kontrastowych kolorach. Ich neutralna kolorystyka i ponadczasowy design sprawią, że pokój będzie rósł wraz z dziećmi i pozwoli im swobodnie dobierać do niego dodatki – bez obaw o aranżacyjny chaos.


8
Black Red White, regał Modai, 249 zł, regał Modai 160/200, 699 zł Black Red White, regał Modai, 249 zł, regał Modai 160/200, 699 zł

Stawiając biurka Modai w przeciwległych punktach pokoju, stworzysz dwie niezależne przestrzenie, w których dzieci będą mogły komfortowo uczyć się i wypoczywać, a środek pokoju posłuży im jako przestrzeń do wspólnej zabawy. Obawiasz się, że nie wystarczy miejsca? Niepotrzebnie – elementy biurek Modai przygotowano w aż sześciu różnych rozmiarach, abyś bez trudu dopasował je do możliwości własnego mieszkania.Tak przygotowany pokój będziesz mógł bez trudu dostosować do potrzeb dorastających dzieci. Wystarczy w miejscu dotychczasowej zabawy postawić dwa ażurowe regały Modai – w kolorach takich jak biurka. Dzięki temu możesz być pewny, że wnętrze przez długi czas pozostanie komfortowe dla Twoich dzieci i nie będzie wymagać od nich kompromisów.


Przeczytaj teraz:

źródła zdjęć: Materiały partnera

  1. Wojtek Budnicki

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 28.09.2017

Komentarze