Akcesoria do trampoliny, których nie powinieneś pominąć

W sezonie wiosenno-letnim trampoliny ogrodowe coraz częściej pojawiają się w przydomowych ogrodach i ogródkach działkowych. By korzystanie ze sprzętu było bezpieczne i komfortowe potrzebne są specjalne akcesoria do trampoliny. Jakie konkretnie? Podpowiadamy.

1

Siatka ochronna

Siatka ochronna Siatka do trampoliny o śr. 244/252 cm na 6 słupków

Siatka ochronna stanowi podstawowe zabezpieczenie skaczących. Im większa średnica trampoliny, tym wyższa powinna być siatka. Warto od razu kupić trampolinę ogrodową z siatką w komplecie. Jeśli jednak siatki nie było w zestawie albo dołączona przez producenta uległa zniszczeniu, możesz ją dokupić osobno. W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz zarówno siatki dedykowane konkretnym markom/modelom, jak i rozwiązania uniwersalne, pasujące do większości produkowanych trampolin. Wybierając siatkę, koniecznie zwróć uwagę na jakość wykonania. Upewnij się, że jest mocna, odporna na wilgoć i promienie UV oraz że otwór wlotowy pozwala na zasunięcie zamka błyskawicznego aż do całkowitego zamknięcia pola. Siatka powinna pasować nie tylko do średnicy posiadanej trampoliny, ale także do ilości słupków.


2

Drabinka do trampoliny ogrodowej

Drabinka do trampoliny ogrodowej Drabinka do trampoliny (stalowa rama)

Bezpieczne i wygodne wchodzenie oraz schodzenie z trampoliny zapewnia drabinka. Powinna być ona stabilna, odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz posiadać zaokrąglone zawieszki, aby zminimalizować ryzyko obrażeń. Można ją zamocować zarówno do trampoliny ogrodowej z siatką, jak i bez siatki. Bezpieczną, stalową drabinkę polskiego producenta trampolin zewnętrznych kupisz na stronie Dollo - https://dollo.pl/turystyka_i_ogrod/ogrod/trampoliny_i_akcesoria.html. W asortymencie sklepu znajdziesz także inne, przydatne akcesoria do trampoliny.


3

Części zamienne do trampolin ogrodowych

W nowe części zamienne z reguły zaopatrujemy się w momencie, gdy stare ulegną awarii bądź zużyciu albo gdy czegoś zabrakło w kupionym zestawie. Elementy, które mogą wymagać wymiany bądź dokupienia, to:

  • kotwy (haki, śledzie) służące do stabilnego przytwierdzenia trampoliny do podłoża,

  • słupki do mocowania siatki,

  • grzybki na słupki mocowane do rurek trampoliny, umożliwiające montaż siatki ochronnej,

  • klucz do naciągania sprężyn,

  • elementy konstrukcyjne,

  • akcesoria do montażu.


4

Akcesoria do trampolin, które warto dokupić

Akcesoria, których możesz nie znaleźć w zestawie z trampoliną, a które naprawdę warto mieć, to osłona na sprężyny oraz piankowe ochrony na słupki. Oba rozwiązania chronią skaczących, zwłaszcza tych najmłodszych, przed urazami. Jeśli posiadasz trampolinę ogrodową z siatką zewnętrzną, piankowe ochrony na słupki są podstawą bezpiecznego skakania.


5

Pokrowiec na trampolinę ogrodową

Trudne warunki atmosferyczne (śnieg, deszcz, porywisty wiatr, niskie temperatury) mogą negatywnie wpływać na stan techniczny i wizualny trampoliny. Dla zwiększenia jej żywotności zaleca się zabezpieczać trampolinę specjalnym namiotem/pokrowcem. Namioty takie są łatwe w montażu oraz wyposażone w otwory wentylacyjne i otwór wejściowy. Nie tylko chronią urządzenie, ale również umożliwiają skakanie podczas niesprzyjającej pogody.


6

Jak zabezpieczyć trampolinę na zimę?

Nawet jeśli posiadasz specjalny pokrowiec, na sezon zimowy warto zdemontować i schować, chociaż te najbardziej wrażliwe na uszkodzenia elementy trampoliny.


7

Jakie akcesoria znajdują się w zestawie z trampoliną?

Jakie akcesoria znajdują się w zestawie z trampoliną?

To oczywiście zależy od wybranego produktu. Ceny trampolin ogrodowych są zróżnicowane. Jednak kupując dobrej jakości urządzenie za kilkaset złotych, możesz liczyć, że w pakiecie otrzymasz większość niezbędnych akcesoriów, w szczególności siatkę ochronną, osłonę na sprężyny, elementy potrzebne do montażu oraz drabinkę.


źródła zdjęć: Materiały partnera

  1. Wojtek Budnicki

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.03.2021

Komentarze