Wynajem ekspresu do biura – jak Twoja firma zyska na leasingu lub dzierżawie urządzenia?

Styczniowa inwentaryzacja to doskonały moment na przeanalizowanie kosztów działania biura w zeszłym roku. Twoją uwagę zwróciły wysokie koszty zakupu kawy dla pracowników? Jeśli chcesz je zredukować, a jednocześnie nie odbierać pracownikom dostępu do darmowej kawy w biurze, przemyśl podpisanie umowy wynajmu ekspresu lub umowy finansowania zakupu urządzenia.

1

Zakup profesjonalnego ekspresu do kawy to często duży wydatek dla wielu firm. Skorzystanie z leasingu lub dzierżawy ekspresu do kawy to dobre rozwiązanie, jeśli masz na uwadze optymalizację kosztów obsługi biura przy jednoczesnym zapewnieniu jak najlepszych udogodnień wszystkim pracownikom. Przekonaj się, dlaczego warto podpisać umowę z Eden Springs.


2

Wynajem ekspresu do kawy to możliwość wyboru umowy oraz urządzenia

Jeśli chcesz zainstalować w swoim biurze ekspres do kawy, możesz zadecydować, czy bardziej interesuje Cię umowa leasingu czy umowa dzierżawy. Na czym polega każda z nich?

 • Leasing ekspresu do kawy to forma finansowania zakupu urządzenia na określony czas (od 25 do 60 miesięcy). Jest on polecany zwłaszcza do średnich biur, w których pracuje przynajmniej 10 osób;

 • Dzierżawa ekspresu do kawy to forma umowy wynajmu urządzenia na czas 24 lub 36 miesięcy. Dzierżawę najchętniej wybierają duże przedsiębiorstwa, których przedstawiciele chcą korzystać z więcej niż jednego ekspresu.


3

Która opcja najlepiej sprawdzi się w Twoim biurze? Policz dokładnie, ile osób w nim pracuje. Zastanów się też, czy Twoja firma działa tylko w jednym miejscu, czy ma kilka lokalizacji. Ponadto ustal średnie dzienne spożycie kawy w firmie, co pozwoli Ci wybrać odpowiedni ekspres. Jak to zrobić? Badania Eden Springs pokazują, że aż 55% pracowników pije regularnie kawę w pracy, a najwięcej z nich wypija aż 3 kubki dziennie! Co to oznacza dla Ciebie? Biorąc pod uwagę liczbę zatrudnionych osób, nie zapomnij pomnożyć jej co najmniej przez 2. Następnie sprawdź, jaki ekspres do kawy powinieneś wynająć.


4

Wynajem ekspresów do biura to regularne dostawy kawy

Bardzo ważną korzyścią wynikającą z podpisania umowy wynajmu lub umowy finansowania jest stała, regularna dostawa kawy. Takie udogodnienie nie obowiązuje w przypadku zakupu urządzenia – wtedy organizacją dostaw należy zająć się oddzielnie.Dostawa kawy odbywa się na podstawie przyjętych w trakcie podpisywania umowy ustaleń. Poza częstotliwością, masz również wpływ na to, jaką kawę otrzymasz. Do ekspresów ciśnieniowych możesz wybrać pełne bogatych aromatów:

 • kawy ziarniste Edenissimo pochodzące z Neapolu i zawierające 100% Arabiki;

 • kawy ziarniste Lavazza palone i wytwarzane w Turynie. Mogą zawierać albo 100% Arabikę, albo mieszankę Arabiki i Robusty.Warto pamiętać, że dobrej jakości kawę należy też odpowiednio przyrządzić. Poznaj porady baristy Eden na temat parzenia idealnej kawy.


5

Wynajem ekspresu do kawy – dostęp do serwisu i profesjonalnej obsługi

Jeśli podpisujesz umowę wynajmu urządzenia lub decydujesz się na umowę finansowania zakupu ekspresu do kawy, możesz także liczyć na kontakt z obsługą klienta i darmowe serwisowanie urządzenia:

 • W przypadku umowy leasingu darmowy serwis jest uzależniony od gwarancji urządzenia i przysługuje przez rok;

 • W przypadku umowy dzierżawy darmowy serwis przysługuje przez cały okres trwania umowy.Możesz także spodziewać się montażu urządzenia i szkolenia z prawidłowej obsługi ekspresu (w przypadku leasingu dostępny w pakiecie premium). Otrzymasz również informacje o tym, jak należy prawidłowo dbać o urządzenie. Dzięki tym instrukcjom będziesz mógł samodzielnie:

 • oczyścić przewód do spieniania mleka (raz dziennie),

 • opróżnić pojemnik na zmieloną kawę (po wyświetleniu komunikatu),

 • oczyścić blok zaparzacza (raz w tygodniu),

 • odkamienić ekspres (praktyka w wielu firmach pokazuje, że tę czynność warto wykonać pod koniec dnia).Co 6 miesięcy powinieneś również wymienić filtr do wody, który także jest dostępny w ofercie Eden Springs.


6

Wynajem ekspresu do kawy do biura – to się opłaca!

Możliwość wyboru umowy dopasowanej do struktur i wielkości biura, stałe dostawy kawy oraz dostęp do serwisowania urządzenia sprawiają, że korzystanie z ekspresów do kawy i ich obsługa jest w pracy prawdziwą wygodą i przyjemnością. Skonstruowanie odpowiedniej formy współpracy na podstawie analizy dotychczasowych rozwiązań stosowanych w firmie pozwala również zmniejszyć koszty obsługi biura i usprawnić system logistyki.


źródła zdjęć: Materiały Eden

 1. Wojtek Budnicki

Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 30.01.2018

Komentarze