Jak kreatywnie napisać list motywacyjny?

Kolejna niby prosta rzecz, jak np. CV. Niby prosta, bo nie zawsze taka się okazuje. Podobnie jak z życiorysem zawodowym, wzorów do wypełnienia w internecie jest masa. Często to wystarcza, czasem niestety nie. Czasem ciężko opierając się na ogólnym zarysie sklecić te kilka zdań we własnym kierunku. Dlatego przedstawię napisanie listu motywacyjnego w najprostszy możliwy sposób, tj. na przykładzie własnego listu motywacyjnego.

  • kartka, długopis, program office (choć niekoniecznie), parę minut poświęconego czasu
1

Tak więc zaczynając od początku. Od lewej: imię i nazwisko, adres, tel, adres email. Od prawej: Dębica, dn. ... Poniżej po prawej stronie, pogrubioną czcionką adres firmy, do której ubiegamy się o stanowisko (odstępy zgodne z przejrzystością dokumentu). I ot co, cały początek.


2

Tutaj skupiamy się na najważniejszej części listu motywacyjnego. Dzielimy ją na 3 części. Wstęp, rozwinięcie i zakończenie. A więc po kolei:
  1. WstępZwracam się z uprzejmą prośbą o przyjęcie mnie do pracy na stanowisku ....... w Waszej prężnie rozwijającej się firmie. Moim doświadczeniem zawodowym jest praca w ..... na tym stanowisku (możemy tu napisać o stanowisku podobnym) oraz ukończony kurs .... (jeśli taki posiadamy).
  1. Rozwinięcie (jest to mój własny przykład, piszemy zgodnie ze sobą i własnymi cechami osobowości, wykorzystujemy najlepsze cechy, lecz zgodne z prawdą, nie ma co kolorować)Jestem osobą kreatywną z bogatą wyobraźnią i chęcią wdrażania w życie nowych pomysłów (inny przykład: jestem osobą pracowitą i otwartą na nowe wyzwania). Obok pracy moim celem nadrzędnym jest podnoszenie jakości swoich umiejętności i rozwój zawodowy. Dlatego też staram się doskonalić we własnym zakresie (tu opisujemy co w tym kierunku robimy, jeśli robimy). Cechuje mnie ...... (wypisujemy ważne cechy, potrzebne w pracy, zgodne z nami i stanowiskiem o które się ubiegamy - na wypisałam rzetelność, punktualność, umiejętność pracy w zespole oraz otwarte i życzliwe podejście). Myślę, że jestem odpowiednią osobą na to stanowisko, ponieważ poza doświadczeniem zawodowym jest to moja pasja (piszemy to zdanie jeśli stanowisko o które się staramy jest Naszym prywatnym zainteresowaniem).
  1. Zakończenie.Mam nadzieję, że dadzą mi Państwo szansę, by zaprezentować siebie i swoje umiejętności na rozmowie kwalifikacyjnej. Proszę o kontakt telefoniczny bądź mailowy.


3

Na koniec. W odpowiedniej odległości od tekstu, po prawej stronie umieszczamy:
"Z poważaniem
Podpis "Tak naprawdę mając sprecyzowane własne cechy, wartości i doświadczenia, jesteśmy w stanie napisać taki list motywacyjny w 5 min. Dobrym jest wcześniejsze poznanie siebie i swoich mocnych oraz słabych stron.
Powodzenia :)


źródła zdjęć: Pixabay

  1. Sylwia Socha Sylwia Socha

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 19.10.2015

Komentarze