Jak doładować telefon za pomocą konta w mBanku i innych kont bankowych?

Po co wychodzić do najbliższego kiosku po doładowanie, kiedy można zasilić konto dzięki naszemu kontu internetowemu w mBanku.

  • konto w mBanku lub innym banku
  • https://www.mbank.com.pl/
  • pięniądze na koncie bankowym
1

Atutem doładowania przez internet jest to, że sami ustalamy ile nam potrzeba, zamiast wybierać między pakietami. Możliwe jest zasilenie konta sumą nie będącą wielokrotnością 5-ki.


2

Wchodzimy na stronę logowania (https://www.mbank.com.pl/) i wchodzimy na nasze konto. Wybieramy numer rachunku. W bocznym menu w opcjach kategorii rachunki ujrzymy polecenie "Doładuj telefon"- klikamy na nie.


3

Teraz z listy rozwijanej kroku 1/3 wybieramy operatora naszej sieci i klikamy "Dalej >>".
W kroku 2/3 wpisujemy numer telefonu, który chcemy zasilić i kwotę w niższym polu.
Krok 3/3 to nic innego jak weryfikacja. Zgodnie z opcją, którą wybrałeś przy zakładaniu konta, przyjdzie ci hasło na pocztę e-mail lub SMS-em na ustalony numer. Hasło przepisz w odpowiednim polu.
Po chwili na komórce pojawi ci się informacja o wyższym stanie konta- teraz możemy się wylogować z banku.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Prawdopodobnie na koncie innego banku także jest taka opcja pod podobnym hasłem, lecz z racji na to, że nie mam dostępu do interfejsu innych banków, przedstawiłem to na przykładzie mBanku.

  • Jeżeli na koncie nie-mBankowym nie ma tej opcji, to można równie dobrze zrobić to przy pomocy strony http://www.mobilnehity.pl/doladowanie-konta/ :)


Przeczytaj teraz:

  1. Autor Zaradni.pl Autor Zaradni.pl

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.08.2010

Komentarze

Bardzo praktyczne :) Mi printscreeny nie są potrzebne.

Ostatnio zmieniony: 2013-04-27 14:40:28

zgadzam się z opornym

Ostatnio zmieniony: 2013-02-14 21:45:35

dla lepszej przydatności porady warto byłoby zamieścić printscreeny z poszczególnych kroków (oczywiście zamazując dane osobiste). Wówczas osoba nieobyta z procedurą doładowywania konta telefonu miałaby 'jak na dłoni' co gdzie wpisywać w kolejnych etapach.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-29 13:36:25