Czego należy spodziewać się po pośrednikach finansowych?

Człowiek niemający doświadczenia w branży kredytowej będzie miał problem z tym, aby samodzielnie znaleźć najlepszą dla siebie ofertę pożyczki. W związku z tym zawsze będzie on mógł zwrócić się o poradę do specjalistów, czyli pośredników finansowych. Czego należy się spodziewać, współpracując z nimi?

1

Profesjonalizmu

Profesjonalizmu

Pośrednicy finansowi są rynkiem, który jest uregulowany pod kątem prawnym. Z tego powodu pracownicy zatrudnieni w przedsiębiorstwie oferującym ich usługi bezwzględnie muszą legitymować się odpowiednimi kwalifikacjami. Niezwykle trudno jest w tej dziedzinie natrafić na ludzi będących w trakcie nauki, czy niedoświadczonych. Jaki powinien być kandydat chcący pracować w tej profesji? Największe szanse mają absolwenci studiów ekonomicznych, prawniczych i zdobywcy certyfikatu Komisji Nadzoru Finansowego."Eksperci finansowi pomagają swoim klientom realizować ich marzenia. Jeśli potrzebą jest mieszkanie, to znajdują najkorzystniejszą ofertę kredytu. Jeśli natomiast klient dysponuje wolnymi środkami, to ekspert pomaga w ich inwestowaniu lub lokowaniu w bezpiecznych produktach oszczędnościowych – w zależności od preferencji klienta." - możemy przeczytać na stronie Expander.


2

Brak kosztów za współpracę!

Wasze początkowe zdumienie jest jak najbardziej uzasadnione. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że potencjalny pożyczkobiorca nie uiszcza opłat za usługi pośrednika, przynajmniej w sposób pośredni. Jak jest to możliwe? Sytuacja jest prosta: bank zarabia na kredycie dzięki naliczeniu opłat dodatkowych. Następnie płaci pośrednikowi w momencie, w którym udaje mu się doprowadzić do podpisania umowy ze zdecydowanym klientem. W tym momencie nie wykazujemy wzrostu całkowitego kosztu pożyczki, z kolei dochodzi do zmiany podmioty, który zdobywa prowizję.Wejście w kontakt z tego typu specjalistą jest zatem cenny, ponieważ nie wiąże się z koniecznością zapłaty i nie generuje potencjalnie negatywnych konsekwencji, jak obniżenie scoringu BIK.


3

Poziom realizacji działań

Konkurencja w branży w żadnym razie nie śpi, dlatego pośrednicy niejako z przymusu są ludźmi z ponadprzeciętną wiedzą na temat kredytów. Zwracając się do nich, można być pewnym tego, że otrzyma się rzetelne oraz sprawdzone informacje o korzystnych aktualnie dostępnych na rynku ofertach i sposobach na załatwienie wygodnych warunków spłaty zobowiązania. Pamiętajcie o jednym – przeprowadźcie konwersację z pośrednikiem przed pójściem do banku. Wspomnieliśmy w poprzednim punkcie o Biurze Informacji Kredytowej i to nie bez przyczyny, ponieważ zbyt częste odwiedzanie instytucji bankowych zaniża zdolność kredytową. Ponadto zawsze można porównać oferty online, co jest zarówno wygodne, jak i bezpieczne.


źródła zdjęć: Partnera

  1. Wojtek Budnicki

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.01.2020

Komentarze