Co warunkuje rozmiar i wysokość hal? Inwestorze, pamiętaj, na co zwrócić uwagę

Inwestycja w halę magazynową wymaga odpowiednich przygotowań. Przedsiębiorca powinien je poczynić, jeszcze zanim skontaktuje się z firmą wykonawczą. Na co zwrócić uwagę i jak dokonać dobrych wyborów?

1

Rodzaj inwestycji i przeznaczenie

Rodzaj inwestycji i przeznaczenie

Na samym początku należy dokładnie określić potrzeby inwestycyjne, ponieważ to one będą decydujące na etapie prac projektowych. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że hala magazynowa nie równa się hali logistycznej - każdy obiekt powinien być dostosowany do swojego przeznaczenia.


2

Rozmiar hali

Rozmiar hali wiąże się bezpośrednio ze sposobem jej użytkowania. Wszystko zależy bowiem od planów inwestycyjnych. Na tym etapie to przedsiębiorca powinien określić, ile przestrzeni potrzebuje na swój biznes. W przypadku logistyki i przemysłu prawdopodobnie najlepszym wyborem będą tzw. hale wielkopowierzchniowe z łatwą możliwością rozbudowy np. hale stalowe. Nie jest to jednak żadną regułą.Warto też podkreślić, że nie wszystkie hale muszą być duże. Niektórzy wykorzystują je np. jako garaże lub warsztaty. Wówczas rozmiar jest motywowany zwłaszcza przez rodzaj przechowywanych maszyn.


3

Wysokość hali

Wysokość hali jest niezwykle istotna, a jej szczególne znaczenie można zauważyć przy budowaniu obiektu w celach magazynowych. W końcu każda hala magazynowa jest inna, a to wynika natomiast z rodzaju magazynowanych materiałów.Wysokość obiektu musi być dopasowana nie tylko do maszyn poruszających się po nim, ale przede wszystkim do wysokości składowanych materiałów lub wysokości regałów. Warto przyjrzeć się temu aspektowi dokładniej, ponieważ część inwestorów niepotrzebnie przepłaca. W końcu nie ma sensu budować przestrzeni, która nie zostanie wykorzystana.


4

Projekt hali

Aby mieć pewność, że inwestycja będzie dopasowana do twoich potrzeb, musisz nawiązać współpracę z dobrym architektem lub firmą wykonawczą oferującą kompleksowe usługi. Warto w tym momencie podkreślić, że wcześniejsze przygotowania powinny ten etap bardzo ułatwić. Jeśli znasz potrzeby swojej inwestycji, profesjonalista będzie w stanie spełnić je wszystkie. Wykwalifikowanych projektantów poznasz też po tym, że zaproponują ci rozwiązania budowlane, które mogłyby przyszły biznes usprawnić.


5

O czym jeszcze pamiętać?

To oczywiście podstawa, ale musisz zdawać sobie sprawę z tego, że należy odpowiednio wcześnie załatwić wszystkie formalności. Postawienie hali całorocznej, jaką jest hala magazynowa, wymaga uzyskania pozwolenia na budowę i nie tylko. Być może niezbędne będzie również uzyskanie zgody od konserwatora i innych instytucji. Nie lekceważ wagi tego etapu.


źródła zdjęć: Materiały partnera

  1. Wojtek Budnicki

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 01.06.2019

Komentarze